Polyresin a jeho využití při výrobě dekorací a doplňků

Co je to Polyresin?

Polyresin patří mezi často využívané materiály na výrobu dekorací. Stává se čím dál oblíbenějším oproti tradičním materiálům, jako jsou keramika, dřevo nebo plast.
Důvodem je jeho odolnost. Jedná se o druh pryskyřice obsahující pouze uhlík a vodík, která se za tepla velmi snadno tvaruje a po vychladnutí se stává odolnou vůči mechanickým poškozením a nepříznivému vlivu počasí.
Z tohoto důvodu je hojně používán na výrobu dekoračních předmětů zejména tam, kde je potřeba odolnost vůči vlhkosti. Jedná se např. o koupelnové doplňky, toaletní prkénka, zahradní dekorace, sochy a fontány nebo sakrální předměty.

Výrobky z polyresinu již nepotřebují žádné povrchové úpravy. Nejčastěji se polyresin barví za tepla, povrch výsledného výrobku je pak lesklý. Když je však barven za studena, lze docílit libovolných efektů, např. hrubého či matného, nebo také různých imitací kovu, dřeva apod.
Z polyresinu se již vyrábí také šperky, přidáním třpytek nebo kovových vloček. V úpravě přidané o kamenný prach, tzv. alabastrit, do něj lze sochat. Oproti sádře se do něj krásně tesají i velmi jemné detaily. Proto např. dekorační figurky dříve vyráběné z křehké sádry stále častěji přecházejí na výměnu materiálu za polyresin. My jsme si třeba oblíbili figurky a sošky andělů s krásnými jemnými detaily. Díky zmiňovaným faktorům polyresinu je tak zajištěná vysoká odolnost a dlouhá životnost. Dříve se nám často figurky ze sádry nedopatřením rozbily, což např. pro sběratele je opravdové neštěstí. Uvážíte-li trvanlivost tohoto materiálu, jde o jasnou volbu.

Co uvést na závěr?

Polyresin nachází více a více uplatnění pro výrobu a v životě kolem nás. Jeho vlastnosti a zpracování nabízí nepřeberné množství způsobů úpravy a proto bude i nadále v tomto odvětví hojně využívaný. Níže se můžete podívat na pár ukázek výrobků z Polyresinu.

 

anděl polyresinpagodaPítko anděl polyresin

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení