Kvalitní kompost jde i v domácích podmínkách

Naučte se zpracovávat domácí bio odpad a vyrobte si doma kvalitní kompost. Budete překvapení, jak snadné to je.

Kompostování máme ve většině případů spojené s chalupařením a zahradou. Kvalitní kompost si však můžete vypěstovat i v domácích podmínkách díky správnému zpracování bio odpadu a nemusíte se ani obávat nepříjemných pachů. Výhodou je, že lze kompost takto pěstovat prakticky celoročně.


kompost priroda zahrada

Co do kompostu patří?

V domácnosti je spoustu odpadu, který můžete použít právě pro vypěstování kompostu. Určitě si vybavíte, že jste tyto věci často jen vyhodili do koše, místo toho Vám mohly posloužit do výroby vlastního kompostu.

Použít můžete zbytky zeleniny jako mrkev, petržel a brambory ale také květiny. Vůbec nevadí, když použijete jen slupky. Pokud máte rádi čaj nebo kávu na turka, můžete do kompostu přidat také vylouhované čajové sáčky nebo kávovou sedlinu. Do kompostu se hodí i vaječné skořápky a papírové kapesníky.

Zpracování těchto odpadů pro Vás bude mít i další přidanou výhodu. A sice, že se Vám výrazně omezí nepopulární vynášení odpadkového koše. Pokud např. bydlíte ve 4. patře bez výtahu, budete příjemně překvapení.

Vytvořený kompost pak lze použít při přesazování květin, pěstování zeleniny, ovoce a bylinek v domácích podmínkách ale i na zahrádce.

skrabani brambor slupky

Co do kompostu nepatří?

Teď už víte, co vše do kompostu můžete dávat. Je ale odpad, který do kompostu rozhodně nepatří. Do bio odpadu nepatří žádné sklo, kov a plasty. Vyvarujte se také odpadu, který může obsahovat škodlivé látky, jako léky, olej nebo sáček z vysavače.

V čem kompostovat a co zápach?

Pro zpracování bio odpadu a vytvoření kompostu doporučujeme použít k tomu určené kompostéry, které se vyrábí v různých tvarech, motivech i barvách aby zapadly do každé domácnosti.  Každý kompostér z naší nabídky, je vybavený kvalitním uhlíkovým filtrem, díky kterému se tak ve vaší domácnosti neobjeví žádné nežádoucí pachy.

Kompostér doporučujeme umístit do kuchyně, abyste nádobu měli vždy pohodlně po ruce. Pro kompost je ideální pokojová teplota kolem 20°C. Neumísťujte nádobu do míst, kde svítí slunce.

Teď už si stačí vybrat kompostér a začít s bio odpadem efektivně hospodařit. Podívejte se na naši nabídku kompostérů. 

bambusovy komposterdoza na bio odpadkremovy komposter

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení